Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest prostą sprawą. O ile niemowlak nie ma jeszcze swoich upodobań i to opiekunowie według własnego gustu aranżują jego pokój, o tyle w przypadku starszych pociech należy już brać pod uwagę jego pasje i preferencje. Ważnym wyposażeniem każdego pokoju dla dziecka są zabawki.

Jaki rodzaj zabawek kupić do pokoju najmłodszego dziecka?
Obecnie panuje moda na ekologiczne materiały. Rodzice chętnie więc wybierają drewniane modele, które zdobiły pokoje ich babć. Świetnym wyborem bez wątpienia jest koń na biegunach, który pełni rolę nie tylko zabawki, ale jest ślicznym elementem wystroju pokoju dziecka. Rzecz jasna najmłodszemu dziecku jeszcze się nie przyda, dlatego poza tym dobrze jest nabyć także pluszaki w czarno-białych kolorach. Będzie to interesujący i świetny wybór dla niemowlaka, któremu powinno dostarczyć się dużo bodźców do prawidłowego rozwoju, a do pewnego etapu życia widzi otoczenie w czarno-białych barwach. Niezbędnym gadżetem będzie karuzelka nad łóżeczkiem, na którą dziecko będzie mogło spoglądać. Można ją nakręcić przez co dziecko będzie wodzić za nią oczami. Ponadto będzie odtwarzać muzyczki, które pozwolą maluszka uspokoić oraz będą pomocne przy usypianiu go.

Zabawki do pokoju kilkulatka
Zakup zabawek do pokoju kilkulatka z pewnością trzeba już z nim uzgodnić. Dobrym pomysłem będą duże lalki, które można położyć w rogu pokoju lub na szafie, a także pluszowe misie. Dla każdego dziecka taka zabawka jest bardzo interesująca i pluszak przeważnie towarzyszy mu, kiedy wybiera się do spania. Dobrze jest zainwestować także w kosze, gdzie będzie można je schować, szczególnie gdy jest ich sporo. Można je dopasować pod kolor ścian albo pomalować, jeśli zrobione są np. z wikliny. Będzie to też odpowiednie akcesorium, które pomoże nauczyć dziecko sprzątać po sobie po zabawie.

Zabawka dla poszukiwacza przygód
Jeżeli ma się wystarczająco sporo miejsca można kupić także namiot do pokoju dla dziecka. Większość dzieci lubi zakamarki i chowanie się, dlatego będzie to dla nich fantastyczna zabawa. Dziecko będzie mogło tam położyć swoje pluszaki oraz autka czy lalki. Może do wspólnej zabawy zaprosić rodzeństwo czy też opiekuna, gdyż w namiocie jest sporo miejsca. Latem można go także rozłożyć w ogrodzie, gdzie dziecko będzie miało możliwość przebywać w czasie gorących dni.

Zabawki w głównej mierze mają za zadanie rozwijać, z tego powodu warto postawić na te interaktywne, wszechstronnie stymulujące zmysły. Nie muszą to być przeładowane światłami i dźwiękami, których zbyt duża ilość może też być rozkojarzający dla malucha. Warto wybrać te konstrukcyjne, które umożliwiają rozwijanie logicznego myślenia, a także wyobraźni przestrzennej. Popularne Lego czy też klocki z drewna będą wspaniałym gadżetem do dziecięcego pokoju, pozwalają budować więź z dzieckiem dzięki wspólnej zabawie. Najistotniejsze żeby kupować takie, które właściwe są do wieku dziecka i jego stopnia rozwoju. Można je przechowywać w regale z organizerami, który jest najbardziej użyteczny do dziecięcego pokoju, ponieważ wszystko będzie pod ręką a ponadto dziecko samo będzie mogło chować do szuflad swoje klocki, lalki i samochodziki, ucząc się przy tym troski o swoje przedmioty.

11 marca 2018 admin , ,