Ciepłe dni z pewnością bardzo mocno sprzyjają temu, aby spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Oczywiście są także i tacy ludzie, którym nie przeszkadza także zimowa mroźna aura panująca na zewnątrz. Niemniej jednak nie sposób zauważyć, iż to właśnie wówczas, gdy tylko pierwsze promienie słoneczne zaczynają wpadać przez nasze okna wiele osób chętniej wybiera odpoczynek na zewnątrz niż spędzanie czasu w zaciszu domowego ogniska.

Doskonale zdają sobie z tego sprawę także chociażby organizatorzy wszelkiego rodzaju imprez i pikników plenerowych, które swoją ofertę kierują nie tylko do najmłodszych mieszkańców czy też ich rodziców, ale właściwie do każdej osoby zamieszkującej dany teren oraz jej okolice. Bardzo dużym atutem tego rodzaju spędzenia wolnego czasu jest to, iż na imprezy plenerowe możemy jako rodzice zabrać zarówno nasze dzieci jak i chociażby zwierzęta. Oczywiście nie zwalnia nas to z naszego obowiązku bezwzględnego zachowywania wymogów i przepisów bezpieczeństwa, które zostały ustalone przez organizatora takiej imprezy plenerowej czy też innego rodzaju widowiska. Co prawda każdy, kto jest inicjatorem takiego wydarzenia zapewnia obsługę wszelkiej maści służb porządkowych, lecz jak wszyscy doskonale wiemy zawsze warto „dmuchać na zimne” i po prostu samemu starać się pilnować czy to nasze najmłodsze pociechy czy też zwierzęta, które ze sobą na imprezę zabieramy.

Wydawać by się mogło, iż powyższa rada jest niezwykle banalna, jednak jeśli tylko spojrzymy na statystyki wówczas okazuje się, że wiele osób o niej zapomina. Dość powiedzieć, że praktycznie na co czwartej organizowanej imprezie plenerowej w naszym pięknym kraju dochodzi o zaginięcia dziecka czy też zwierzęcia. Oczywiście należy przez to rozumieć także przypadku tak zwanego chwilowego zagubienia, lecz każdy kto jest rodzicem, lub też zetknął się w sytuacji, gdy osoba za którą był odpowiedzialny zaginęła doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak wielki jest to stres zarówno dla poszukującego jak i poszukiwanego. Co ważne podkreślenia nie ma tutaj znaczenia czy mówimy o zaginięciu zwierzęcia czy też chociażby właśnie dziecka.

Najmłodsi szczególnie mocno odczuwają stres i to już od pierwszych chwil, gdy tylko nie wiedzą gdzie w danej chwili znajdują się ich rodzice. Kolejną kwestią o której warto pamiętać podczas uczestnictwa w takiej imprezie masowej jest to, że nie jesteśmy na niej sami. Koniecznie miejmy więc na uwadze otaczających nas ludzi. Warto zatem czasami przemyśleć chociażby ton głosu jakim obecnie mówimy, tematy na które rozmawiamy czy też po prostu ogóle nasze zachowanie. Mogłoby się co prawda wydawać, że skoro jesteśmy na rekreacyjnym wypoczynku to niemalże wszystko nam wolno jednak nic bardziej innego. Szanujmy innych współuczestników a na pewno na tym nie stracimy. Nigdy przecież nie wiadomo czy nie obserwuje nas na przykład nasz szef lub sąsiad. Z pewnością więc warto pamiętać o kilku przytoczonych w tym artykule zasadach. Ułatwi to życie nie tylko nam, lecz także naszemu otoczeniu.

7 czerwca 2019 admin , , ,