Wybór zabawek do pokoiku dziecka w szeregu przypadków nastręcza rodzicielom wiele trudności. Gigantyczny asortyment może przyprawić o zawrót głowy. Najbardziej zasadnicze jest, żeby zabawki dopasowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie przeładowanie pomieszczenia przesadną ich ilością oraz wybór zabawek z scharakteryzowanego materiału. Ogromnym powodzeniem cieszą się w podobny sposób Misie Szumisie, jak i pluszowe lalki Metoo. Z pewnością niesłabnącą popularnością odznaczają się pluszowe misie w rozmaitych rozmiarach.

Pokój dla dzieciaczka powinien być dostosowany do jego wieku. W niemowlęcym pokoju nie może zabraknąć także funkcjonalnych mebli dla rodziców. Nieodzowny będzie kolebany fotel, dzięki któremu łatwiej uśpić niemowlaka. Przy komplikacjach z zasypianiem wspomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie młode matki, czyli Whisbear, zwany również Misiem Szumisiem. Z pluszu zabawka na baterie wytwarza wibracje, które imitują odgłosy zasłyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są niesłychanie skutecznym uspokajaczem, podczas gdy maleństwo zaczyna płakać. Wyposażone są w receptor, który po dwudziestu minutach intensywnego wibrowania przechodzi w stan czuwania, a gdy maleństwo zapłacze raz jeszcze zaczyna szumieć intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu dzieciaczka a także pierwsza zabawka, którą maleństwo ma przy sobie. Podczas gdy maleństwo zaczyna już chwytać, poza funkcją zasypiania, jest jednocześnie świetny do zabawy. Jego ergonomiczny kształt umożliwia zaczepić go także o ramę łóżeczka, jeśli nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask wracają również banalne, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Wśród lalek mamy tu także misie, króliczki, a także sofy będące w tym samym czasie gigantyczną zabawką. Zabawki posiadają stereotypowe, zaokrąglone kształty, w związku z tym nadają się także dla bardzo małych dzieci, także niemowlaków. Dodatkową atrakcją są ubranka dla lalek i niedźwiadków z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa laleczka czy miś będzie zachwycającym przyjacielem dziecka od początkowych chwil życia.

Niezwyczajnie legendarne, a także rozwijające są standardowe misie, a również interakcyjne. Niedźwiedź na baterię ma wkomponowanych kilka trybów między innymi potrafi kalkulować, świergocze piosenki, a także zapamiętuje tajemnice dziecka szepnięte mu na uszko i szczegółowo je powtarza. Przy świergotaniu i mówieniu porusza również buzią, co jest specjalną atrakcją dla dzieciaczków.

Fragmentem wystroju pokoju dziecka mogą być w podobny sposób zabawki drewniane. Wykonane z bezpiecznego, antyalergicznego materiału, cieszą się coraz pokażniejszą wziętością. W podobny sposób klocki w różnorodnych kształtach, z których można konstruować z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane tory dla samochodzików będą nie tylko doskonałymi zabawkami, ale dodatkowo upiększą pokoik dla dziecka. Ponadczasowe są także drewnopodobne koniki na resorach, którymi bawiły się już prababcie, a prawnukom równie mocno przypadły do gustu.

Dobór zabaweczek do pomieszczenia dziecka powinien być podyktowany nie tylko tymczasową popularnością, lecz przede wszystkim ergonomicznością. Dobrze aby posłużyły dziecku na dłuższy czas.