Małe dziecko we własnym pokoju przebywa sporo czasu. To tam spędza czas na zabawie i śpi, w związku z tym warto spędzić nieco czasu i zaaranżować je tak, żeby było odbiciem jego charakteru i pasji. Dzieci już od najwcześniejszych lat wyrażają wyraźnie co im się podoba, a co nie, nawet wtedy, kiedy nie potrafią jeszcze mówić. Z tego powodu warto ich zainteresowania przełożyć na urządzenie ich pokoju, aby czuły się w nim naprawdę dobrze.

Kupno mebli do pokoju dla dziecka
Pokój dziecięcy podobnie, jak ten dla dorosłych może być zaaranżowany w danym stylu. Wybór mebli dla malucha poparty jest głównie wygodą i funkcjonalnością, jednak warto żeby były one również pasujące do planowanej aranżacji. Najbezpieczniej jest wybrać meble z drewna, które dobrze dopasują się do każdego wystroju. Meble z płyty mdf to wybór raczej do pokoju nastolatka, szczególnie jeśli są błyszczące i laminowane, nie sprawdzą się dobrze w pokoju mniejszych dzieci, gdyż w sytuacji ich wykorzystania musiałyby być ciągle czyszczone z odbitych palców. Najbardziej wytrzymałe są meble dębowe, jednak są także bardzo ciężkie. Zazwyczaj więc stosuje się połączenie płyty mdf i płyty meblowej, które jest lżejsze. Do wystroju pokoju w danym stylu dla mniejszych dzieci, można wstawić również łóżka w rozmaitych kształtach, np. takie imitujące pojazd wyścigowy bądź łódź albo dla dziewczynek przypominające karetę. Do niewielkiego pokoju rodzeństwa warto wstawić łóżko piętrowe. Takiego łóżka pragnie niejedno dziecko. Bogaty wybór kolorów i rodzajów materiału pomoże dopasować je do każdego wystroju. Szafa przesuwna będzie odpowiednia zarówno w pokoju małego dziecka, jak i nastolatka. Jej główną zaletą jest duża pojemność. Można wytworzyć ją z lustrzaną powłoką lacobel, która może być zrobiona także z wybraną grafiką albo klasyczną drewnianą.

Wystrój pokoju dla dziecka w stylu pirackim
Dla amatorów podróży, można urządzić pokój w stylu pirackim. Poza stylizowanym łóżkiem, jego elementem może być ster zamocowany do ściany, a także nalepka ścienna z mapą świata, na której mali odkrywcy zaznaczać będą miejsca, w które pragną pojechać. Rzecz jasna nie może się obyć bez podłogi, która przypominać będzie morskie fale. Mogą na nim być uwidocznione morskie zwierzęta, czyli ryby, ośmiornice, czy też koniki morskie. Na ścianie w pobliżu mapy można przykleić postaci piratów z filmów rysunkowych. Częścią pirackiego pokoju stanowczo musi być kufer na pirackie skarby, czyli wszystkie kosztowne zabawki dziecka.

Wystrój pokoju małej modelki
Dziewczynki niezwykle lubią iść w ślady swojej mamy i nic w tym złego, dlatego można urządzić pokój małej wielbicielki mody. Jeśli dziewczynka uwielbia przebierać się przed zwierciadłem można zawiesić takie na całą ścianę, w którym będzie mogła przyglądać się sobie, zakładając na siebie kolejne sukienki. Mała toaletka, przypominająca tą, którą ma mama, jednak zawierająca zabawkowe kosmetyki i nieszkodliwe dla skóry farby do malowania twarzy. Można zastosować bielone meble, zarówno komody, jak i łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu gadżety można zastosować w dowolnych barwach, nie tylko w różu. Ślicznie pasować będą poduszki, kotary czy dywany w kolorze lawendowym.