Z powodu, zbliżającego się wielkimi krokami okresu wakacyjnego, wielu rodziców poszukuje jak najciekawszych pomysłów na spędzenie czasu aktywnie ze swoimi dziećmi. Duże miasta Polski miasta mają do zaoferowania ogromną ilość atrakcji, szczególnie takich sprawdzających się najlepiej w sezonie letnim. Nie można tutaj także dyskryminować małych miasteczek oraz wiosek ale w tym miejscu skupmy się właśnie na większych miastach i oferowanych przez nie atrakcjach.

Pierwszym z nich jest Warszawa. Stolica Polski nie musi wstydzić się ilości atrakcji dla najmłodszych i ich rodzin, którą oferuje – jest ich całe mnóstwo. Zaczynając od rejsu barką po Wiśle a kończąc na zwiedzaniu interaktywnego Centrum Nauki Kopernik. Jest to świetne miejsce, w którym dzieci mogą zapoznać się z podstawami nauk ścisłych i odnaleźć w sobie bakcyla do poszerzania wiedzy. Dla miłośników pięknych widoków najodpowiedniejszym miejscem w stolicy będzie Taras Widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Widok zarówno w dzień jak i w nocy zapiera dech w piersiach.

Kolejnym miastem, któremu warto się przyjrzeć, poszukując ciekawych atrakcji dla swoich pociech będzie Wrocław. To piękne i malownicze miasto zachwyci swoją kreatywnością dosłownie każdego. Podobnie jak Warszawa, posiada on miejsce w, którym najmłodsi mogą odnaleźć w sobie pasję do nauki a starsi dowiedzieć się czegoś bardzo ciekawego – mowa o Hydropolis. Jest to centrum nauki, które dzięki użyciu najróżniejszych, nowych technologii pozwala odwiedzającym zobaczyć wodę z różnych perspektyw. Kolejnym miejscem, które będąc w tym mieście trzeba odwiedzić to Zoo. Jest to najstarsza tego rodzaju placówka w Polsce. Obecnie na obszarze ponad trzydziestu trzech hektarów mieści się około czternastu tysięcy zwierząt. Poza gatunkami lądowymi, wrocławska placówka dysponuje też imponującym oceanarium, zwanym także Afrykarium. Zbudowane niczym tunel, którym wędrują odwiedzający, kiedy nad ich głowami rozciągają się połacie błękitnej, pełnej fascynujących gatunków wody afrykarium na długo pozostaje w pamięci.

Ostatnim Miastem, o którym nie wolno zapomnieć jest Gdańsk. Morze to zdecydowanie to co maluchy lubią najbardziej. Woda, gorący piasek, wata cukrowa – już samo to wystarczy aby na twarzy dziecka pojawił się uśmiech. Świetną atrakcją będzie także spacer ulicą długą. Zdecydowani, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dla fanów kina i multimedialnych rozrywek idealnie sprawdzi się porywający seans w kinie 5D. Jest to zdecydowanie niezapomniane i ciekawe doświadczenia zarówno dla dzieci jak i rodziców. A kiedy już dzień zacznie chylić się ku wieczorowi, można wraz z potomstwem wybrać się na pyszną, amerykańską pizzę i dalej cieszyć się pobytem nad wodą.

Poza walorami wizualnymi i atrakcjami, przebywanie nad morzem będzie miało także bardzo dobre działanie zdrowotne. Duże ilości słońca i jodu w powietrzu będą dla pociech zastrzykiem zdrowia i odporności na kolejny rok. Zdrowe potomstwo to w końcu szczęśliwi rodzice – z tym nie można się przecież nie zgodzić.

7 czerwca 2019 admin , ,