Dla świeżo upieczonych rodziców urządzenie pokoju dziecka jest ważnym zadaniem. Decydując się na łóżeczko z komfortowym materacem, muszą zadbać o ochronę delikatnej skóry dziecka. Dobór najlepszej pościeli musi być ukierunkowany nie tylko na podkreślające jej charakter dziecięce desenie animowane, ale w głównej mierze komfort i bezpieczeństwo. Najlepsza jest oczywiście pościel z bawełny. Musi być jednak wysokogatunkowa i wykazywać się antyseptycznością, gdyż skóra dzieci jest podatna na podrażnienia i odparzenia.

Materiał bawełniany najwłaściwszy dla skóry dziecka
Dobra jakościowo bawełna pozwala skórze oddychać dzięki temu nie robią się odparzenia. Poprawia to także zdecydowanie jakość snu, który jest podstawą rozwoju w przypadku najmłodszych dzieci. Kołdra i poduszka dobrze by miały wypełnienie z wsadem poliestrowo-silikonowym, które jest hipoalergiczne. Jest odpowiednie zarówno na lato jak i na zimę. Nie deformuje się i nie podrażnia skóry.

Dobranie pościeli pomocnej zasypianiu
Pościel dopasowana do zainteresowań maluchów, np. z ukochanymi postaciami baśniowymi, powoduje, że czas zasypiania jest dla nich bardziej przyjemny i bardziej komfortowy. Dzieci, zwłaszcza młodsze często mają problemy z zasypianiem, warto więc tą chwilę im jak najbardziej ułatwić, zapewniając zasypianie z ulubionymi postaciami z filmów animowanych widniejącymi na pościeli, tj. Świnka Peppa, postacie z Psiego Patrolu, Spiderman, czy Auta z popularnego filmu animowanego.

Aranżacja pokoju małego kibica futbolu
Gdy urządza się pokój dla starszego dziecka można postawić na pościel z logo ukochanego zespołu piłkarskiego, która zaakcentuje wystrój pokoju małego kibica. Świetnie będzie wyglądać również dywan imitujący trawę na boisku piłkarskim. Aranżację takiego pokoju uzupełni Koszulka piłkarska uwielbianego zawodnika powieszona w antyramie, czy naklejki naścienne z zawodnikami. Z pokoju można zrobić także stadion piłkarski mocując na wszystkich ścianach naklejki przypominające trybuny, co w połączeniu z dywanem może prezentować się niezwykle efektownie. Niezbędnym akcesorium w takim pokoju będzie także komplet piłek.

Urządzenie pokoju amatora czarów
Najlepszy wystrój pokoju musi korespondować z zainteresowaniami malucha. Które kształtują się już w wieku kilku lat. Jeżeli zafascynowane jest magią, warto stworzyć mu magiczny pokój. Nie trzeba mieć do tego horrendalnych kosztów. Świetnie sprawdzą się nalepki fluorescencyjne na ścianie. Wieczorem będą tworzyły dodatkowe oświetlenie i tworzyły poza tym magiczną atmosferę. Można stworzyć coś w rodzaju nieboskłonu na suficie, przywieszając ich naprawdę sporo. Do tego lampa z połyskującymi chromowanymi elementami. Pościel może być z ukochanym bohaterem bajki lub filmu, czarodziejem lub czarodziejką. Nie może zabraknąć również odpowiednich akcesoriów, takich jak różdżki, czy naklejki na ścianach, a także magiczna tablica, na której można rysować i zmazać wszystko jednym ruchem, a także taka na której można tworzyć obrazy w 3D i oglądać je przez magiczne okulary. Elementem zaczarowanego pokoju może być także namiot, w którym dziecko będzie mogło się schronić i poczuć niewidzialne.