Urządzanie pokoju dla noworodków pod żadnym pozorem nie jest tak całkiem proste, jak mogłoby się wydawać. Pomieszczenie musi być praktyczne szczególnie dla rodzicielki i umożliwiać codzienną pielęgnację maleństwa. Powinno być podobnie komfortowe dla dziecka. Na początku warto zastanowić się nad odcieniem ścianek, niekoniecznie należy ulegać schematom mówiącym o odcieniu różowym dla pensjonarki oraz niebieskim dla młodzieńca. Kolory ścian powinny być delikatne i stymulować rozwój dziecka. Jest konieczne wystrzegać się jaskrawych barw i przenikliwych kolorów takich jak czerwień i ciemnoczerwony, jakie zdołają zaburzać spokojny sen i komplikować zasypianie. Najlepiej odwoływać się do psychologi barw mówiącej, że zielony odcień uspokaja, a biel uspokaja dodatkowo zapobiega lękom. Nie pożądane byłoby rozpoczynać chaosu.

Meble dla noworodków- łóżeczko najistotniejsze w pomieszczeniu dziecinnym
Najważniejsze w tym pomieszczeniu jest łóżeczko i ono powinno być jego punktem centralnym. Przy zakupie nie warto odmawiać sobie, gdyż jest ono swego rodzaju poręczycielem bezpiecznego snu. Musi być bezpieczne i zapobiegać uderzeniom, lub wypadnięciu. Należałoby pamiętać, że dla dziecka kategorycznie bezpieczniejsze jest spanie we własnym łóżeczku, a nie z rodzicami, którzy zdołają przez przypadek je przytłoczyć. Powinno się zdecydować się na łóżeczka z atestem bezpieczeństwa, które posiadają korygowaną wysokość. Wyższe ułożenie materaca, jest lepszym rozwiązaniem w przypadku maluszków, gdyż swobodniej wyjąc je z łóżeczka, gdy skowyczą, natomiast niższe ułożenie zapewnia bezpieczeństwo. Jeżeli zarządzasz wyższym budżetem możesz zadecydować się na łóżeczko z wspomagającą opcją huśtania, w innej sytuacji możesz po prostu nabyć kolebkę. Istotnym elementem wyposażenia łóżeczka jest materac, najpewniejszym modelem jest ten, który zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej, poprzez system patentów, min siatce, która uniemożliwia uduszeniu się.

Meble dla noworodków- funkcjonalizm ponad wszystko
Szczególnie w przypadku dzieci pierworodnych rodziciele wybierają fikuśne meble, które mają ultra współczesne kształty, choć nie są pożyteczne. Pokoje muszą być funkcjonalne. To powinna być ich najważniejsza cecha.
Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na komodę z zakładanym przewijakiem. W komodach najlepiej wybrać głębokie szuflady, które pomieszczą ubranka a także wyposażenie. Półprodukty z których zmajstrowane są meble muszą mieć certyfikaty jakości opublikowane przez UE. Z kolei na półkach można ulokować kosmetyki oraz pieluszki, które będą zawsze pod ręką.

Wystrój pokoiku dzidziusia- fotel kolebany
Dzidziusie w wielu przypadkach posiadają trudność z usypianiem i jeżeli nie są przenoszone na rękach zawodzą. To może być dostatecznie problematyczne i wyczerpujące, skutkiem tego można skusić się na fotel bujany, gdzie matka może bez problemu tulić maleństwo w ramionach, a także karmić. Warto wybrać wariant z podnóżkiem i niezbyt głębokim siedzeniem, żeby uprościć wstawanie. Dobrym rozwiązaniem jest również miękka poduszka oraz modelowane plecy, jakie zapobiegają bólom.

Jeżeli pokoik posiada ogromne okna rodziciel powinien zamontować rolety, żeby promienie słońca nie drażniły delikatnych oczu dziecka. Gadżetem, który powinien znajdować się z pokoiku jest oczyszczacz powietrza oraz jego nawilżacz.

11 marca 2018 admin ,